Motoryzacja

Skup złomu Mysłowice – czego możesz się pozbyć?

Niektórzy kojarzą złom wyłącznie ze starą blachą zaatakowaną przez rdzę lub z aluminiowymi puszkami zalegającymi na śmietnikach. Tymczasem są to wszelkiego rodzaju surowce wtórne, które nadają się jeszcze do wykorzystania w procesie recyklingu. Warto dowiedzieć się, co możemy sprzedać w skupie złomu, bo często takie materiały zalegają w naszych domach i na podwórkach, a my nie wiemy, co właściwie powinniśmy z nimi zrobić i ostatecznie wyrzucamy te rzeczy do kosza. Tymczasem mogłyby się nam jeszcze przysłużyć, a mianowicie – uzupełnić nieco zawartość portfela.

Na złom składają się przede wszystkim wyroby metalowe nie nadające się do naprawy, elementy konstrukcji pozostałe po rozbiórkach oraz odpady komunalne i wysłużone samochody. Ich recykling polega zazwyczaj na przetopieniu i użycia tworzywa do zrobienia czegoś nowego. Najczęściej do skupu złomu trafiają surowce wtórne, takie jak:

  • stal
  • aluminium
  • żeliwo
  • cynk
  • mosiądz
  • miedź
  • ołów
  • makulatura

W przypadku makulatury sprawa wygląda inaczej, tj. odzyskiwanie jej polega na rozwłóknieniu, odbarwieniu i bieleniu materiału. Dzięki temu papier może być ponownie wykorzystany, co jest szczególnie istotne w dbaniu o nasze środowisko z uwagi na wycinkę lasów. Jeśli chcemy mu się przysłużyć, nie warto tego zaniedbywać. Wystarczy znaleźć skup złomu, który zajmuje się pozyskiwaniem różnego rodzaju surowców wtórnych i odnieść tam zalegające odpady. Nie tylko zadbamy o środowisko naturalne, ale także będziemy mogli trochę zarobić.

Mysłowice – sprawdzony skup złomu

 Jednym z najpopularniejszych skupów złomu na Śląsku jest Damar, mający swoją siedzibę w Mysłowicach. Przyjmują złom w dowolnych ilościach, a jeśli jest go naprawdę dużo, przyjeżdzają w miejsce wskazane przez Klienta i od razu wyceniają towar. Jest to bardzo wygodne, ponieważ możemy załatwić wszystko nawet nie wychodząc z domu. Łatwe i szybkie transakcje to jeden ze znaków rozpoznawczych skupu złomu z Mysłowic. Drugim jest to, że Damar działa kompleksowo i poza skupowaniem złomu, prowadzi również własny auto złom.

Podobnie jak w przypadku większych ilości złomu, pracownicy auto szrotu Damar przyjeżdżają po samochody przeznaczone do zezłomowania. Zazwyczaj takie pojazdy są w złym stanie technicznym i bezpieczniej się nimi nie poruszać. Dlatego takie rozwiązanie wydaje się najrozsądniejsze. Specjaliści z auto złomu wyceniają towar na miejscu i od razu załatwiają niezbędne formalności. Biorą odpowiedzialność za nasz niesprawny samochód i sami przewożą go do auto szrotu w Mysłowicach. Nam pozostaje jedynie rozglądanie się za kolejnym autem.

Dużym plusem jest fakt, że skup złomu Damar zajmuje się także kupnem, sprzedażą i wymianą samochodów. Dzięki temu od razu po sprzedaży auta na złom, możemy rozejrzeć się tam za nowym. Bogaty asortyment, który skupia samochody na każdą kieszeń, sprawia, że łatwo znaleźć coś dla siebie. Korzystając z usług firmy Damar z Mysłowic, możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Wszystko czego potrzebujemy, dostaniemy w jednym miejscu.

Więcej na: http://damar.auto.pl/myslowice-auto-skup-w-ktorym-zamienisz-kupisz-i-sprzedasz/