BiznesFinansePoradyTurystyka

Wizyta w kopalni soli w małopolsce

Polecane atrakcje w Polsce to chociażby bardzo sławna Kopalnia Soli w Wieliczce, którą bez problemu znajdziecie, jeżeli będziecie kierować się na Kraków. Z samej stolicy małopolski możecie tam dojechać podmiejską komunikacją z centrum miasta.

UNESCO

O tym, że jest to bardzo ważna atrakcja w naszym kraju świadczyć może fakt, że została ona wpisana na I Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Statystyki podpowiadają, że co roku pod ziemie decyduje się schodzić około dwóch milionów osób chcących poznać tajemnicze dzieje tej wspaniałej krainy. I to nie tylko nasi rodacy ale również wiele osób z zagranicy decyduje się na zejście ponad 125 metrów w dół kopalni.

Solilandia dla dzieci

Trasa w kopalni to naprawdę wspaniały labirynt, który jeżeli zostałby odpowiednio zmierzony, mógłby porazić swoją długością. Dlatego też trasy zwiedzania są podzielone. Dla dzieci została wymyślona specjalna trasa, zwana Solilandią. Dzięki temu wszystkie pociechy mają okazje poznać psotliwe soliludki zamieszkujące tunele kopalni, jak również postać wielkiego Skarbika, który oprowadza je po całej trasie.

Nocowanie w kopalni

W celach zdrowotnych można również zdecydować się na nocleg w takiej kopalni, w specjalnie do tego przygotowanych komorach. Nocleg na tak ogromnej głębokości pod ziemią, to coś fascynującego dla dzieci oraz dla dorosłych.