BudownictwoDom i ogródPoradyTurystyka

Afrykański klimat na wyciągnięcie ręki

Jeżeli zapytacie jakie są polecane atrakcje w Polsce, to odpowiemy Wam, że koniecznie musicie poznać Afrykarium we Wrocławiu. Tam macie fantastyczny klimat prosto z afrykańskiej ziemi.

Wyjazd do Zoo

Samo Afrykarium znajduje się na terenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego, który wpisał się już na stałe na turystyczną mapę Polski dla dużych i dla małych. Afrykarum jest stosunkowo nowym obiektem, ponieważ otwarte zostało w 2014 roku. Jego budowa jest naprawdę imponująca i każdy zachwyci się tym, co tam zobaczy.

Afrykański świat podwodny

Głównym zamierzeniem tego obiektu było ukazanie wodnych zwierząt z całej Afryki. Niektóre są naprawdę bardzo słodkie, jak chociażby kotki i pingwiny. Jednak niektóre ryby, które będą pływać nad Waszymi głowami mogą wzbudzać w Was strach. Warto jednak przekonać się, że Afryka to zupełnie inne miejsce, gdzie można spotkać wodne zwierzęta zupełnie inne od naszych, które żyją w naszych wodach. Na uwagę zasługują manaty, które żyją pod ochroną, ponieważ są zagrożone wyginięciem.

Tematyczne krainy

Zwiedzanie Afrykarium dla osób bardzo uważnych może zająć dużo czasu. Cały kompleks został podzielony na kilka krain tematycznych, wśród których można znaleźć rafę Morza Czerwonego, czy chociażby Wybrzeże Szkieletów w Namibii.