MotoryzacjaPoradyTurystyka

Wrocław – miasto warte zwiedzenia

Będąc w Polsce trzeba zwiedzić nie tylko góry oraz morze, ale również przepiękne miasta. Jednym z nich jest niewątpliwie Wrocław i ten artykuł skupi się głównie na tym mieście.

Położenie

Wrocław jest położony w zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, nad rzeką Odrą. Jest to czwarte pod względem ludności miasto w Polsce oraz piąte pod względem powierzchni. Wrocław jest bardzo dobrze skomunikowany – można dojechać do niego za pomocą kolei, samochodu jak i drogą powietrzną. Wrocław jest obsługiwany przez Międzynarodowy Port Lotniczy (Wrocław-Strachowice) imienia Mikołaja Kopernika.

Zabytki

Każde zwiedzanie miasta warto zacząć od Starówki, która składa się z różnokolorowych budowli. W centralnym punkcie rynku znajduje się nowoczesna fontanna, która staje się coraz bardziej symbolem tegoż rynku. Podczas zwiedzania warto patrzeć pod nogi, bowiem na rynku, jak i w innych ważnych punkach miasta znajdują się krasnale.

Dlaczego warto przyjechać do Wrocławia?

Jest to miasto nowoczesne, które przyciąga mnóstwo studentów, którzy raczej już zostają w mieście na stałe. We Wrocławiu na pewno nikt nie będzie się nudził bowiem interesujące atrakcje są na wyciągniecie ręki od Panoramy Racławickiej po Zoo.