Biznes

Jakie serwonapędy są coraz częściej stosowane?

Firmy i przedsiębiorstwa przekonują się do tego, że warto stosować te rozwiązania. Czym one w praktyce są? Jakie serwonapędy można użyć? Na co można zaś dzięki temu liczyć?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie, aby współczesne aplikacje przemysłowe działały bez stosowania systemów serwonapędowych. Tak naprawdę jest to widoczne w rozmaitych firmach i przedsiębiorstwach. Dobrej jakości serwonapędy możesz zaś znaleźć w ofercie katowickiej firmy RAControls (od doświadczonego i zarazem renomowanego producenta Rockwell Automation).

Warto zauważyć, że serwomotory wraz z serwonapędami są sprzętami dedykowanymi do najbardziej zaawansowanych aplikacji napędowych. Co jeszcze jest tutaj istotne? Serwomotory oraz serwonapędy pozwalają kontrolować ruch poszczególnych urządzeń (m.in. pod kątem prędkości obrotowej, przyspieszania i momentu). To natomiast bardzo ważne elementy odnoszące się do całego systemu zautomatyzowanej produkcji na potrzeby nowoczesnego przemysłu.

Eksperci z firmy RAControls rekomendują zaś swoim klientom (zainteresowanym tym zagadnieniem) serwonapędy właśnie od Rockwell Automation. Wszystko dlatego, że są one niezawodne, odporne na trudne warunki środowiskowe, jak i uniwersalne w aspekcie zastosowania. Na co konkretnie można się zdecydować? Są to serwonapędy jednoosiowe, wieloosiowe, czy hybrydowe.

Czym cechują się serwonapędy jednoosiowe? W tym wypadku każdy z napędów jest zasilany w sposób niezależny. Nie występuje zatem zasilanie przez wspólną szynę DC. Na tej płaszczyźnie bardzo polecane są rozwiązania marki Allen-Bradley. Chodzi np. o serwonapędy Kinetic 5100, które komunikują się ze sterownikami Allen-Bradley za pośrednictwem portu Ethernet/IPO. Chcesz poznać inne fakty na ten temat? W takim razie wystarczy tylko przeczytać wpis znajdujący się tutaj: https://racontrols.pl/bazawiedzy/serwonapedy-oraz-ich-zastosowanie/.

Na co jeszcze można się zdecydować w praktyce? Są to również serwonapędy wieloosiowe. Warto zaznaczyć, że to nowoczesne napędy pracujące na wspólnej szynie DC. Dzięki nim można śmiało uprościć dystrybucję zasilania systemu. Dlaczego? Można bowiem swobodnie wykorzystać wszystkie możliwości sterowania serwonapędami za pośrednictwem CIP Motion. Bardzo polecane przez ekspertów RAControls są tutaj serwonapędy wieloosiowe Kinetic 5700. Dlaczego? Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to warto skontaktować się z przedstawicielami tej firmy z Katowic.

Nie można zapominać również o serwonapędach hybrydowych. Dlaczego? Na pewno są to bardzo ciekawe rozwiązania w dziedzinie systemów napędowych. Chodzi tutaj zaś na przykład o dobrej jakości urządzenia z rodziny Kinetic 5500. Są to zaś serwonapędy, które mają zalety rozwiązań nie tylko jednoosiowych, ale także wieloosiowych. Nie powinno zatem zaskakiwać, że są one coraz popularniejsze. Należy tutaj dodać, że serwonapędy Kinetic 5500 mogą pracować w trybie Stand-Alone. Nie ma również problemu, aby połączyć 2 lub więcej napędów szyną DC. Te produkty posiadają zaawansowane regulatory adaptacyjne. Dzięki temu oferują zatem możliwość realizowania podstawowych funkcji bezpieczeństwa wraz z wykorzystaniem sieci Ethernet/IP.