Biznes

Poznaj bardzo popularne rodzaje kawy

Kawa kawie nierówna. Warto zaznaczyć, że są przecież rozmaite rodzaje tego konkretnego napoju. Co warto o nich wiedzieć? Czym się one cechują w praktyce?

Kawa to jeden z najbardziej popularnych napojów wśród Polaków! Niektórzy nie wyobrażają sobie, aby nie rozpocząć dnia od kawy. W końcu pobudza ona do działania i sprawia, że możemy skutecznie wykonywać rozmaite zadania. W domu, mieszkaniu, czy na swoim stanowisku pracy w firmie. Niektórzy lubią napić się kawy dla relaksu. Na przykład po ciężkim dniu spędzonym w szkole, czy pracy itp. Jeszcze inni delektują się nią do ulubionego serialu, filmu, czy programu telewizyjnego. Jakie rodzaje kawy są szczególnie popularne? Nie da się ukryć, że najbardziej popularny rodzaj to espresso. Pod kątem zainteresowania jest on na pierwszym miejscu między innymi we Włoszech. A ten kraj z Półwyspu Apenińskiego jest bardzo często kojarzony z tym pysznym, aromatycznym napojem. Włosi regularnie piją kawę. Dla nich to po prostu codzienność! Warto zaznaczyć, że espresso jest serwowane w filiżankach o pojemności około 30 ml. Jak przyrządzić dobrej jakości espresso? Kluczowa jest odpowiednia zawartość kawy, a także właściwa ekstrakcja.

A może chcesz zdecydować się na nieco mocniejszy gatunek w porównaniu do espresso? To zatem ristretto. Warto zaznaczyć, że tutaj mamy dwa razy mniejszą pojemność. W ten sposób kawa jest relatywnie mocna i naprawdę szybko stawia na nogi!

Nawet wtedy, kiedy dana osoba nie spała w nocy i o poranku nie ma zbyt wiele sił, a przecież niedługo musi iść do pracy. Na jakie jeszcze rodzaje można swobodnie zdecydować się w praktyce? To chociażby espresso doppio. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że tutaj kluczem do sukcesu także jest odpowiednie przygotowanie. Podwójne espresso jest podawane w dwa razy większej filiżance w porównaniu do klasycznego espresso. To jednak nie koniec. Poza tym przyjmuje się, że w każdej profesjonalnej kawiarni klienci powinni otrzymać również szklankę wody niegazowanej. Po to, by dobrze przepłukać usta po tym napoju. Takie właśnie usługi oferuje zaś kawiarnia Kafej z Katowic (zlokalizowana przy ulicy Chorzowskiej 5). Ta kawiarnia jest nowoczesna i zapewnia między innymi właśnie dobrej klasy napoje z tej kategorii.

Jaka jeszcze kawa może przypaść Ci do gustu? Jest to cappuccino. Co ciekawe, nazwa nie jest przypadkowa. Wszystko dlatego, że cappuccino pochodzi od Zakonu Kapucynów. Jak wykonać tę kawę? Tutaj trzeba połączyć około 25 ml kawy oraz 125 ml mleka. Liczy się jednak nie tylko posiadanie odpowiednich składników, ale także właściwe podanie tego napoju. Na szczęście eksperci z Kafej doskonale wiedzą, jak to robić w praktyce. Czasami z cappuccino jest mylone macchiato. Jest to espresso, ale z dodatkiem tylko niewielkiej ilości mleka. W tym przypadku wystarczy tak naprawdę zaledwie… kilka kropelek. Co ważne, mamy tutaj dwa rodzaje tego napoju: caldo i freddo. Inne rodzaj to lungo i mocha. Wszystkie te napoje są serwowane w kawiarni Kafej. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej? Masz zamiar poznać fakty, które są merytoryczne? Zajrzyj zatem tutaj https://kafej.pl/jakie-sa-rodzaje-kawy-poznaj-najpopularniejsze-warianty-tego-napoju/.