Zdrowie i uroda

Naderwane mięśnie brzucha – skuteczna metoda leczenia

Problemy z naderwanymi mięśniami dotyczą zarówno osób, które nie uprawiają żadnego sportu, jak i tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez aktywności fizycznej. Problem pojawia się wtedy, gdy dolegliwości stają się dokuczliwe i przeszkadzają nam w codziennym, normalnym funkcjonowaniu. Warto przyjrzeć się schorzeniu i dobrać do niego właściwą terapię, która w szybki i skuteczny sposób pozwoli nam wrócić do zdrowia.

Objawy naderwania mięśnia

Osoby, które na co dzień nie ćwiczą mogą zaobserwować problemy w swobodnym poruszaniu się. Podczas wykonywania różnych czynności zauważą dziwny, niespotykany dotąd ból w okolicach brzucha. Gdy zaczną dotykać jego okolic poczują, że mięsień jest dziwnie sztywny, napięty, może i przykurczony. Osoby aktywne fizycznie przy pierwszej próbie wysiłku zauważą, że podczas napinania lub rozciągania mięśnia pojawia się dokuczliwy ból.

Wyżej wymienione objawy są powodem do niepokoju i powinny być jak najszybciej skonsultowane z lekarzem. W innym wypadku nieleczone schorzenie może się przyczynić do powstawania kolejnych dysfunkcji w naszym organizmie.

Skąd ten ból?

Naderwanie mięśnia brzucha charakteryzuje się dotkliwym bólem i dziwną sztywnością mięśnia. Jednak często nie wiemy, jak powstaje ból i dlaczego go odczuwamy. Podczas wysiłku nazbyt obciążyliśmy mięśnie ponad ich możliwości lub napinaliśmy partie mięśniowe w niewłaściwych momentach. Zaburzyliśmy schemat ich pracy i zaangażowaliśmy okoliczne tkanki i stawy do pracy oraz zbyt wielkiego dla nich obciążania. W efekcie naderwaliśmy mięsień i odczuwamy pochodzący z jego okolic ból.

Udaj się do lekarza

Największym błędem wielu osób jest odwlekanie wizyty u lekarza. Wydaje się nam, że ból i związane z nim dolegliwości wkrótce miną. Myślimy, że umówienie się do specjalisty i skonsultowanie z nim wszystkich niepokojących nas problemów jest niepotrzebnym marnowaniem czasu i pieniędzy. W efekcie jeszcze bardziej szkodzimy swojemu zdrowiu, przeciążając i tak już naderwane mięśnie. Przyczyniamy się do powstawania kolejnych schorzeń i problemów z poruszaniem się. Nasza opieszałość skutkuje tym, że zamiast krótkotrwałej terapii będziemy zmuszeni odbyć znacznie dłuższą. Powstałe w naszym organizmie dysfunkcje są już zbyt obszerne.

Rehabilitacja ARPwave

Rewelacyjną metodą leczenia naderwania mięśnia brzucha jest rehabilitacja ARPwave. To specjalistyczna metoda, która przywraca siłę oraz proporcję pracy mięśniom w ich kontuzjowanej części. Jednocześnie nie przeciąża okolicznych tkanek. Tym sposobem dajemy możliwość naszym mięśniom zregenerować się, powrócić do pełni sprawności i znosić duże obciążenia. W przypadku naderwania lub nawet jedynie naciągnięcia mięśnia terapia daje szybkie, trwałe i spektakularne efekty. Dzięki temu już po krótkim czasie od jej rozpoczęcia zauważymy różnice i będziemy mogli cieszyć się powracającą sprawnością i brakiem bólu. Lekarz, po zbadaniu Cię i przeanalizowaniu wszystkich dolegliwości dobierze jak najbardziej optymalne zabiegi, które dadzą najszybsze i najlepsze efekty.

Zobacz więcej: https://rehabilitacja-arpwave.pl/naderwanie-miesnia-brzucha-objawy-i-leczenie