PoradyTurystykaZdrowie i uroda

Miejsce warte uwagi – Kraków

Miejsce warte uwagi – Kraków

Polska jest krajem położonym w Europie Centralnej, nad Wisłą. Kraj jest piękny oraz posiada mnóstwo miejsc, gdzie można spędzić ciekawie czas. Warto odwiedzić polskie góry, morze, doliny oraz jeziora. Warto również zwiedzić polskie miasta, a Kraków jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych.

Położenie

Kraków jest położony w południowej Polsce, w województwie Małopolskim nad rzeką Wisłą. Miasto było drugą stolicą kraju do 1795 roku i właśnie na przestrzeni wieku szesnastego oraz siedemnastego było uznawane za perłę Europejską. Wtedy również Polska była wysoko rozwiniętym oraz bogatym krajem za sprawą władców zamieszkujących Wawel.

Zabytki

Największym zabytkiem Krakowa jest jego rynek gdzie znajduje się Bazylika Mariacka, prawdziwa wizytówka miasta. Na rynku znajdują się również Sukiennice, gdzie turyści chętnie robią zakupy. Obecnie w podziemiach rynku znajduje się multimedialne i niezwykle nowoczesne muzeum historii miasta.

Dlaczego warto przyjechać do Krakowa?

Odpowiedzi na to pytanie szukało wielu. Kraków jest miejscem odwiedzanym przez ludzi z różnych zakątków Polski oraz świata. Dlatego też jest postrzegany jako miejsce tolerancyjne oraz otwarte na ludzi.